Mentor Communications Group logotype
27 februari 2017

MENTOR EVENT och EXPO

Där människor och organisationer möts föds nya idéer, kunskaper och möjligheter. Och Mentor har i drygt tio år arbetat intensivt med att skapa nya event och expo där såväl människor som hela branscher kan mötas och utvecklas.

Det som startade med en handfull evenemang 2003 har i dag vuxit till hundratals konferenser, event, mässor, seminarier och utbildningar varje år. Hundratals arrangemang där tiotusentals människor träffas för att utbyta erfarenheter, kunskaper och idéer. Hundratals arenor där initierad näringslivsinformation utbyts och sprids mellan beslutsfattare inom Sveriges viktigaste branscher.

 

Eventansvariga

 emma                           

Emma Toral,                                                     Elisabeth Blomdin,
Administrativ chef Event & Expo                 Projektadministratör/Kundtjänst
Projektledare                                                    elisabeth.blomdin@mentoronline.se
emma.toral@mentoronline.se

IMG_4801birgitta2                                           

Birgitta Tängnander                                             Erica Martins
Projektledare                                                           Projetkoordinator
birgitta.tangnander@mentoronline.se             erica.martins@mentoronline.se

                                            jacob_ny

Anders Arehag                                                        Jacob Albertsen
Projektledare                                                           Projektledare
anders.arehag@mentoronline.se                       jacob.albertsen@mentoronline.se

malin_ny                                        IMG_4787elin2

 Malin Looft-Nyquist                                            Elin Alm, mammaledig
Projektledare                                                          Projektledare 

malin.looft-nyquist@mentoronline.se             elin.alm@mentoronline.se  


ingrid.3

Ingrid Lövkrona
Projektledare
ingrid.lovkrona@mentoronline.se

                                                         

Sofia Möllberg                                                            Frida Jernfält
Formgivning / layout                                                Formgivning / layout
sofia.mollberg@mentoronline.se                           frida.jernfalt@mentoronline.se